Yangın dayanımlı ahşap kapılar, Yatırımcı ve Yüklenici firmaların uymakla sorumlu olduğu T.C. Yangın Yönetmeliğine göre Otel, Yurt, Hastane, Okul, Ofis ve Konut projelerinde kullanılması zorunlu olan ve özel ihtiyaçlara yönelik üretilen sertifikalı kapılardır.

Yangın dayanımlı ahşap kapılar, 30 dk, 60 dk, 90 dk ve 120 dk yangın dayanımı sağlayan kapılardır. Yangına dayanıklı kapılar, ahşap kaplamalı, lake boyalı ve HPL laminat olarak üretilebilmektedir. Test standartları göz önünde bulundurularak İsteğe bağlı modeller oluşturulabilmektedir.

"GERÇEK BİR YANGIN KAPISI, TÜM BİLEŞENLERİYLE BİR BÜTÜN OLARAK TEST EDİLEREK YANGIN PERFORMANSI KANITLANMALIDIR!"

Söz konusu testlerin; uluslararası akreditasyona sahip yangın test laboratuarlarında, TS EN 1634-1 ve BS 476/22 test standartlarına uygun olarak yapılması gerekir.Kapılarımız da MAYK Kapı Setlerini kullanmaktayız. Çünkü sahip olduğu yüzlerce yangın test kanıtı ile ahşap yangın kapılarının belirlenen standartlarda, sertifikalı ve istenilen teknik detaylara göre üretilmesini sağlayan bileşenler sunmaktadır.

YANGIN DAYANIMLI AHŞAP KAPILARI

TS EN 1634-1 • BS 476/22 TEST KANITLI ve SERTİFİKALI
EI30-S, EI60-S, EI90-S ve EI120-S YANGIN DAYANIM PERFORMANSLI YANGIN KAPILARI BİLEŞENLERİ

Yüksek Performanslı MAYK KAPI SETLERİ ile üretilebilecek KAPI TÜRLERİ


MAYK YANGIN KAPISI SETLERİNDE CAM KULLANIMI

MAYK Kapı Setleri kullanılarak üretilen kapılarda belli kıstaslar altında cam kullanımı mümkündür.
Yangına dayanıklı ve özel fitilli camlar panellere uygulanabilmektedir.

MAYK Kapı Setleri kullanılabilecek cam kalınlıkları aranan yangın performansına göre değişmektedir. Ayrıca panel üzerinde camın ne ölçüde kullanılabileceği de aranan yangın performansına göre belirlenmektedir.

Örneğin: MAYK 30 Kapı Seti için 30 dakikalık yangın dayanımı öngörülmüştür. Bunun için 7mm kalınlığında yangına dayanıklı cam en fazla 1,75 m2 alanı kaplayacak biçimde kullanılabilir.

YÜKSEK PERFORMANSLI MAYK YANGIN KAPISI SETLERİ


WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?