Resepsiyon ve Lobi

Resepsiyon bankosu olarak da adlandırılan resepsiyon deski, resepsiyondaki görevliler ile misafirler arasında bulunan tezgahtır.

Otellerde misafirlerin en çok uğradıkları yerlerden birisi de resepsiyon deskidir. Bu nedenle otele gelen misafirlerin kolayca görebilecekleri bir yerde olmalıdır. Bazı otellerin resepsiyon deskinde resepsiyon, ön kasa ve danışma (concierge) hizmetlerinin verildiği bölümler bir arada bulunur. Desklerin boyutları, otelin büyüklüğüne ve sayılarına göre değişebilir. Genellikle arka ofisleri ayıran duvara paralel olarak inşa edilirler.

  • Desk ile duvar arasında kullanılan donanımlar ve görevlilerin çalışacağı bir alan bırakılır. Genellikle 180 – 200 cm arasındadır.
  • Desklerin yüksekliği çoğunlukla 100 – 110 cm, eni ise 70 – 80 cm arasındadır.

Lobi bir müşterinin otelinizle ilk temasıdır ve mümkün olduğunca çarpıcı ve göz alıcı olmasını sağlamalısınız.

Bir lobi, her türden misafirin konaklaması gerektiği ve oturma, rahatlama ve hatta çalışma için hem özel hem de halka açık alanlar sunması gerektiği için, süslemek için zorlu bir alandır. Modern bir otel lobisinde, konuklar kalite, konfor ve sofistike bekleyeceklerdir. Bu alanda müşteriler için davetkar ve sıcak bir his uyandıracak mobilyalar seçilmelidir. Sandalye ve koltukları seçerken konforlu olup olmadığı göz önünde bulundurulmalıdır.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?