Giysi dolabı:

Giysi dolabı seçerken veya yaptırırken, her şeyden önce kıyafetleriniz, ayakkabılarınız, aksesuarlarınız ve giyilebilir her türlü eşyanızın gözünüzün önüne gelmesi gerekmektedir.

Tüm bu eşyalar, giysi dolabına sığmalı ve bu eşyalara ulaşabilmeniz kolay olmalıdır. Bu nedenle seçmiş olduğunuz giysi dolabının işlevselliği büyük önem taşımaktadır. Seçmiş olduğunuz giysi dolabında, eşyalarınıza özel bölmelerinin olması, askı alanının fazla olması ve çekmecelerinin yeterli olması, ciddi anlamda büyük bir avantaj sağlamanıza neden olmaktadır. Bununla birlikte, eşyalarınız arasında asılacak olanların mı, çekmeceye koyulacak olanların mı yoksa rafa dizilecek olanların mı daha fazla olduğuna karar verin.

Giysi dolabı seçerken dikkat etmeniz gerekenler

  1. Giysi dolabı seçimi yapmadan önce, evinizin herhangi bir odası üzerinde koyacağınız alanı belirlemeniz gerekmektedir.
  2. Giysi dolabında ideal bir kullanım ve yaşam alanı oluşturmak için doğru bir tasarım yaptırmanız gerekir.
  3. Eğer boyunuz çok kısaysa, boyunuza uygun bir giysi dolabı tasarlatarak, büyük bir erişim kolaylığı sağlayabilirsiniz. Ancak aksi bir durumda, eşyalarınıza ulaşmanız dakikalarınızı alabilmekte ve bu durum haliyle çok can sıkıcı olabilmektedir.
  4. Alanı maksimum şekilde kullanmak ve ölü alanların işlevselliğini arttırmak, geniş bir giysi dolabı oluşturmak açısından önemlidir.
  5. Estetik ve işlevsel bir giysi dolabı için doğru tasarım ve uzman ekiple çalışılması en doğru süreçtir.
  6. Giysi dolabı rengi, erkekler için pek önem taşımazken, bayanlar için hayati denebilecek kadar büyük önem taşımaktadır. Gardırop rengi konusunda unutulmaması gereken önemli noktalardan biri de, odanızın büyük bir alanını kaplayacak olan gardırobun aydınlatmaya büyük ölçüde kısıtlama getireceğidir. Bu nedenle gardırobun aydınlatmaya olan zararını azaltabilmek adına açık renklere yönelmek daha mantıklı bir seçim olacaktır. Bununla birlikte gardırobun üzerinde yer alan boy aynası, her konuda olumlu bir artı olarak karşınıza çıkacaktır.
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?