Banyo Yaptırırken

Banyo evimizin en küçük yeri olmasına rağmen göz ardı edemeyeceğimiz öneme sahiptir.

Banyo alanının ıslak zemin olması diğer mobilya çeşitlerine göre en çok değişen ve değiştirmek zorunda kaldığımız mobilya olmaktadır.

Banyo dolapları su buharına ve ıslak zemine maruz kalması erken bozulma ve deformasyona uğramaktadır.

Banyo dolabı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

  • Banyo dolabını seçerken dikkat edilmesi gereken önemli nokta hangi malzemeden yapıldığıdır.
    Uygun fiyatlı aldığınız ürün suya dayanıklı veya rutubete karşı dayanıklı olmayabilir. Bu da kısa sürede şık görüntüsünün bozulmasına neden olur. Banyo dolabın da malzeme olarak genellikle mdf kullanılmaktadır. Mdf diğer malzeme cinslerine göre daha kaliteli bir yapıya sahiptir. Mdf malzemesini seçmenizde fayda vardır.
  • Havlular, kişisel bakım ürünleri, temizlik malzemelerinin aynı yerde bulunduğu banyo dolabı alırken rengine, kolay temizlenebilir olmasına, boyutlarına önem verilmelidir. Özellikle de küçük banyolarda alanı daraltmayacak tarzda bir seçim yapılmalıdır.
  • Öncelikle banyo dolabınızın çok amaçlı olmasını ve tüm malzemeleri düzenli bir şekilde yerleştirmek istiyorsanız hem çekmece hem de raf olan bir dolap tercih etmelisiniz.
  • Altında dolaplı üstü lavabo şeklinde olan banyo dolapları küçük banyolar için ideal bir fikir olabilir.
  • Dolap seçimlerinde genellikle beyaz veya kahve tonları seçilse de önemli olan fayanslarınız ile uyumlu olmasıdır. Farklı renk tonlarında, fayanslarınız ile uyumlu bir banyo dolabı seçerek şık bir banyo dekorasyonu oluşturabilirsiniz.
  • Modern bir banyo dekorasyonu yapmak istiyorsanız tasarım mobilyalar seçmek ve açık renk tonları kullanmak ideal bir fikir olacaktır.
  • Banyonuzda ayrı ayrı dolap ve ayna asmak yerine aynalı bir banyo dolabı seçerek yerden tasarruf edebilirsiniz.
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?